2019 Menehune Surf Contest Results 

October 5th, 2019 @  La Jolla Shores

Visit netsportmgt.com to see results by: 

Scheduled Heat

Division

Results: 

GIRLS 7-9

  • Champion: ZOE PANETTIERE, PACIFIC BEACH   

  • CATALINA McDOWELL, SAN DIEGO 

  • MAKAYLA INGRAM, SAN DIEGO 

  • MARIA JOSE RAMIREZ, BAJA SC

  • BRIGHTON WHITTEMORE, SAN DIEGO 

  • TRINITY SCHMIDT, CHULA VISTA

GIRLS 10-12 SHORTBOARD 

  • CHAMPION: LEAH WYLIE, LA JOLLA                

  • KYLIE DAVIS, SAN DIEGO

  • ISABELLA CARRENO, SAN DIEGO

  • MARGO KRUEGER, LA JOLLLA

  • LEANA SHARKEY, LA JOLLA

  • MALIA WHITEHOUSE, CARLSBAD

GIRLS 13-16 SHORTBOARD

  • CHAMPION: MARIANA VALENCIA, BAJA SC

  • HANNAH YATES, SAN MARCOS

  • LAYNE BARNES, HUNTINGTON BEACH

  • RORY ENGH, LA JOLLA

  • LILY BOZEMAN, EL CAJON

GIRLS 9-11 LONGBOARD 

  • CHAMPION: ISABELLA CARRENO, SAN DIEGO

  • JACKIE FITZMAURICE, LA JOLLA

  • MARGO KRUEGER, LA JOLLA

  • TEGAN GRZYB, SAN DIEGO

  • CATALINA McDOWELL, SAN DIEGO

  • ZOYA HART, LA JOLLA

GIRLS 12-13 LONGBOARD 

  • CHAMPION: ANNABELLE TIHANYI, LA JOLLA

  • LILY BOZEMAN, EL CAJON

  • ZOE DUNFEE, LA JOLLA

  • JACKIE FITZMAURICE, LA JOLLA

  • LOLA VANELLA, SANTEE

GIRLS 14-16 LONGBOARD 

CHAMPION: HANNAH YATES, SAN MARCOS

RORY ENGH, LA JOLLA

MARIANA VALENCIA, BAJA SC

LAYNE BARNES, HUNTINGTON BEACH

HARMONIE KELLER, SAN DIEGO

ZOE SEARLES, CORONADO

BOYS 7-9 

  • CHAMPION: LUKE SHIELDS SAN DIEGO

  • KIERAN VENIERIS, LA JOLLA

  • MACKLIN MURFEY, LA JOLLA

  • OLI EATON, PACIFIC BEACH

  • BRODY DINSMORE, CARDIFF

  • DRAKE MONTGOMERY, OCEANSIDE

BOYS 10-11 SHORTBOARD

  • CHAMPION: DAX EATON, PACIFIC BEACH

  • SHANE McNULTY, SAN DIEGO

  • ARRIAN CAZEL

  • SEAMUS MURFEY, LA JOLLA

  • RYDER ALBIN, CORONADO

  • WYATT GRIFFIS, PACIFIC BEACH

BOYS 12-13 SHORTBOARD

  • CHAMPION: BRANDON BACANI, LA JOLLA

  • LAIRD FITZMAURICE, LA JOLLA

  • WYATT OLMERT, LA JOLLA

  • LOHAN THOMAS, LA JOLLA

  • LIAM FLANAGAN, SAN DIEGO

  • EMILIANO MENDEZ, BAJA SC

BOYS14-16 SHORTBOARD

 

  • CHAMPION: KYAN YANG, ENCINITAS

  • FLYNN DARTLAND, SAN DIEGO

  • SILAS PATRICELLI, SAN DIEGO

  • ALEX COCKRELL, LA JOLLA

  • ETHAN CALLAN, LA JOLLA

  • MITCHELL TYSLER, SAN CLEMENTE

​BOYS 8-12 LONGBOARD

  • CHAMPION: QUINN DANIELS, LA JOLLA

  • RYDER ALBIN, CORONADO

  • SEAMUS MURFEY, LA JOLLA

  • CHARLY COULANGE, LA JOLLA

  • CARL MURFEY, LA JOLLA

  • AUGUST ANKENBRANDT, LA JOLLA   

BOYS 13-16 LONGBOARD

  • CHAMPION: FLYNN DARTLAND, SAN DIEGO

  • ETHAN CALLAN, LA JOLLA

  • SHANE GILLARD, CORONADO

  • BEAU BROWN, LA JOLLA

  • ZACK STOBO, LA JOLLA

  • SAWYER ROSENFELDT, SAN DIEGO

     

SDF