2021 Menehune Surf Contest Results 

October 2nd, 2021 @  La Jolla Shores

 

Visit netsportmgt.com to see results by: 

Scheduled Heat

Division

Results: 

GIRLS 7-9

​​

  • CHAMPION: MAILA HUMPHREY, SAN DIEGO

  • ISLA VILLANUEUVA, IMPERIAL BEACH

  • MAKAYLA INGRAM, SAN DIEGO

  • KIRA SANTORO, SAN DIEGO

  • TORY MENKE, LA JOLLA

  • ISABELLA LIMRATANA, CARDIFF

  • HANNAH McKUSICK, SAN DIEGO

GIRLS 10-12 SHORTBOARD 

  • CHAMPION: ZOE PANETTIERE, PACIFIC BEACH

  • CORINNE SANTORO, SAN DIEGO

  • LILA FOWLER, SAN DIEGO

  • LOLA MEZZADRI, SAN DIEGO

  • ELLIE MEZZADRI, SAN DIEGO

  • ISLA HUNTER, SAN DIEGO

  • AVERY CLARK, SAN DIEGO

GIRLS 13-17 SHORTBOARD

  • CHAMPION: ​RORY ENGH, LA JOLLA

  • ASTRID EGAN, LA JOLLA

  • LUCIA MEZA, PACIFIC BEACH

  • LILY BOZEMAN, EL CAJON

  • KYLIE DAVIS, SAN DIEGO

  • TEGAN GRZYB, SAN DIEGO

GIRLS 9-11 LONGBOARD 

  • CHAMPION: MARIA RAMIREZ, BAJA SURF CLUB

  • CATALINA McDONNELL, SAN DIEGO

  • TYLER STANTON, ENCINITAS

  • TRINITY SCHMIDT, CHULA VISTA

  • ADDISON SPAWN, SAN DIEGO

  • MUIRA PERLEE, SAN DIEGO

GIRLS 12-13 LONGBOARD 

  • CHAMPION: ​JACKIE FITZMAURICE LA JOLLA

  • ADRINA ASUNCION, BAYWOOD-LOS OSOS

  • KALISTA SEARLES, CORONADO

  • ISABELLA CARRENO, LOMPOC

  • BERLIN SHELLEY, ENCINITAS

  • SIENNA SHIPLEY, SAN DIEGO

GIRLS 14-17 LONGBOARD 

  • CHAMPION: RORY ENGH, LA JOLLA

  • RILYNN BAKER, DANA POINT

  • ZOE SEARLES, CORONADO

  • ANNABELLE TIHANYI, LA JOLLA

  • MAILE MONINGKA, LAGUNA NIGUEL

  • KRISTEN FURUHOLMEN, EL CAJON

BOYS 7-9 ​

​​

  • CHAMPION: LARS WILLGING, ENCINITAS

  • DENIM HERNANDEZ, SAN DIEGO

  • CY VENIERIS, LA JOLLA

  • CRUZ VELLOCIDO, ENCINITAS

  • BECKHAM CARTER, SAN DIEGO

  • DEAN LEVERTON, LA JOLLA

BOYS 10-11 SHORTBOARD

  • CHAMPION: OWEN ROWE, ENCINITAS

  • OLI EATON, PACIFIC BEACH

  • LEDGER MULLEN, ENCINITAS

  • CORTEZ JERNIGAN, LA JOLLA

  • HUDSON SIEGEL, LA JOLLA

  • DAVIN HUGHEN, ENCINITAS

BOYS 12-13 SHORTBOARD

  • CHAMPION: GRAHAM ALLEN, PACIFIC BEACH

  • SHANE McNULTY, SAN DIEGO

  • CORMAC O’BRIEN, REDONDO BEACH

  • QUINN DANIELS, LA JOLLA

  • CARTER IRWIN, LA JOLLA

  • MAGNO SCHRANTZ, SAN DIEGO

BOYS14-17 SHORTBOARD

 

  • CHAMPION: IZZY ELIZONDO, SAN DIEGO

  • SHANE McNULTY, SAN DIEGO

  • SHANE GILLARD, CORONADO

  • SQUISHY BIRCH, DEL MAR

  • OLIVER DAVIS, LA JOLLA

  • SHANE REDELA, ENCINITAS

​BOYS 10-12 LONGBOARD

​​

  • CHAMPION: CORMAC O’BRIEN, REDONDO BEACH

  • SAWYER SOUTHERN, CARDIFF

  • QUINN DANIELS, LA JOLLA

  • CHARLIE WILKINSIN, LA JOLLA

  • ALEX McDONNELL, SAN DIEGO

  • DUKE KANTNER, LA JOLLA

​​

BOYS 13-17 LONGBOARD

​​

  • CHAMPION: EMILIANO MENDEZ-ROSAS, BAJA SC

  • SHANE GILLARD, CORONADO

  • CHARLIE ELLIOTT, LA JOLLA

  • JACKSON NADALENE, SAN DIEGO

  • PHILIPPE YTURRALDE, LA MESA

  • CHARLY COULANGE, LA JOLLA